Karczma dwujęzycznych

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-02-19 22:06:22

misiael

Twoja stara

4927327
Skąd: Zawieszony w przestrzeni
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 12
Punktów :   

Magic The Gathering

Mam propozycje, aby zorganizować turniej Magica na zasadach każdy z każdym. Kto lepszy wygrywa. Można by się spotkać jak na sesjach w focusie, nie koniecznie w piątek i rozgrywać mecze. Można by też wymieniać się i handlować kartami.
Czy ktoś deklarowałby chęć wzięcia udziału? Organizację biorę na siebie.

P.S. >> Gramy na zasadach edycji X, jednakże talie mogą być złożone z kart z wszystkich edycji. Dowolne kombinacje.
Kombinacja obowiązkowa:
- 20 landów
- w sumie 60 kart
- co najmniej 15% wszystkich kart muszą stanowić creature cards.


"Kto wcześnie się z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera."
Rincewind, mag ze Świata Dysku

Offline

 

#2 2008-02-19 22:15:39

tomir

Patrycjusz

8197562
Skąd: Twój senny koszmar
Zarejestrowany: 2007-10-22
Posty: 119
Punktów :   

Re: Magic The Gathering

Pomysł dobry, ale z wykonaniem może być problem. U nas gram ja i najwyżej dwie osoby jeszcze.


"Kradzież to tylko nieporozumienie w kwestii prawa własności"
Havelock "Nie Pozwól Mi Cię Zatrzymywać" Vetinari
Patrycjusz Ankh- Morpork
http://img.userbars.pl/75/14815.gif

Offline

 

#3 2008-02-19 22:46:11

misiael

Twoja stara

4927327
Skąd: Zawieszony w przestrzeni
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 12
Punktów :   

Re: Magic The Gathering

Zasady turnieju Magic The Gathering (o ile by się w ogóle odbył ):
1. Gramy systemem każdy z każdym: mecz i rewanż.
2. Zwycięża ten, kto (oczywiście) pozbawi przeciwnika życia.
3. Zapisujemy po meczu:
- ile rund rozegrano
- z jakim dorobkiem życia pozostali gracze.
4. Mecz i rewanż: raz zaczyna jedna osoba raz druga.
5. Każdy uczestnik musi donieść do organizatora (mnie) listę kart, którymi będzie grał (60) oraz można zmontować sobie booster 5 kart, które będzie można wymienić przed rozpoczęciem gry.
6. Rozegramy mecze w 2 kategoriach:
- single play
- multiplayer (3 lub 4 graczy przy stole jednocześnie z zasadą zegara- atakujesz osobę po swojej lewej).
7. Nie ma ograniczeń czasowych na partię czy turę.
8. W wyniku remisu w trybie single play rozgrywana jest 3 partia rozstrzygająca na normalnych zasadach.
Gdyby pojawiły się pytania, piszcie.
Jak coś mi wpadnie jeszcze ważnego do głowy, dopiszę to pod nazwą DO REGULAMINU.


"Kto wcześnie się z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera."
Rincewind, mag ze Świata Dysku

Offline

 

#4 2008-06-18 23:00:31

Ankedrax

Twoja stara

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-06-18
Posty: 10
Punktów :   

Re: Magic The Gathering

Lol, ciekawi mnie ile czasu już gracie. Mam kilka zastrzeżeń co do kombinacji obowiązkowej, bo może ludziom troche namieszać. Są decki w ogóle bez kreatur, (ale np. ze spellami które tworzą tokeny) i nawet dobrze idzie ich właścicielom, więc wymaganie by w decku 15% kart było kreaturami jest bezsensowne. Poza tym, czemu minimalna ilość landów to 20? Ktoś chce, to niech gra na 15, najwyżej mu nie dojdą. Możecie wprowdzić punktację - wygrana 3pk, remis 1pkt, przegrana 0pkt. Z reguły każdą partie rozgrywa sie do 2 wygranych, więc skąd niby remis?? Otóż kiedy partie znacząco się przeciągają, gracze mogą zadecydować, czy opłaca im sie ciągnąć gre np. kolejne pół godziny i ryzykować (kurde, 3pkt czy 0, co robić, co robić) czy zgodzić sie remis i zainkasować po jednym punkcie. No i oczywiście przegrana nie wyklucza z turnieju, gracz który po pierwszym swissie zdobył 3pkt., gra z zawodnikiem który też zdobył 3pkt. itd.itp. W każdym razie życze dobrej zabawy, szkoda, że nie moge dołączyć...


"Every time you drop the bomb, you kill the god your child has born".
"Kłamstwo jest winą dwóch osób - tej która słucha i tej która kłamie" - H. Simpson
-Marge, jak mogłaś dopuścić żebym tak sie zaniedbał!
-To nie ja dokładałam ci masła do herbaty.

Offline

 

#5 2008-06-19 13:05:37

tomir

Patrycjusz

8197562
Skąd: Twój senny koszmar
Zarejestrowany: 2007-10-22
Posty: 119
Punktów :   

Re: Magic The Gathering

Problem w tym drogi Ankedraxie, że my ustaliliśmy te reguły dla totalnych noobków nigdy nie miejących do czynienia z MtG. A na takich standardowych taliach uczy się łatwiej


"Kradzież to tylko nieporozumienie w kwestii prawa własności"
Havelock "Nie Pozwól Mi Cię Zatrzymywać" Vetinari
Patrycjusz Ankh- Morpork
http://img.userbars.pl/75/14815.gif

Offline

 

#6 2008-06-19 22:51:46

Ankedrax

Twoja stara

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-06-18
Posty: 10
Punktów :   

Re: Magic The Gathering

No niby tak, tylko że moim zadaniem jeżeli ktoś organizuje taki turniej, nawet dla "noobków", to nie powinien ingerować w format decku potencjalnego uczestnika. Szkoda że wątek o M:tG jest taki nierozbudowany. Można by kiedyś zorganizować turniej na... czacie:D Ja osobiście wiele razy grałem w "magicy" przez gg, i było fajnie, oczywiście pod warunkiem, że gramy uczciwie. Ostatnio znalazłem też super mega extra zajebisty program, do gry przez neta w M:tG, jesto to jeden z pierwszych w Polsce;p. Można go za darmo ściągnąć ze stronki "www.k20.prv.pl", z działu download, nazywa się Wizard. Pobrać wystarczy wersję instalacyjną. Zawiera ona program właściwy i wszystkie (hic!) karty jakie dotąd się ukazały, poczynając od pierwszej edycji. Na stronce jest też instrukcja do Wizarda, jak sie zarejestrować, jak grać, itp.itd. Jest to dobry sposób na gre z przyjaciółmi gdy, np. jesteśmy uziemieni w domu lub coś w ten deseń.


"Every time you drop the bomb, you kill the god your child has born".
"Kłamstwo jest winą dwóch osób - tej która słucha i tej która kłamie" - H. Simpson
-Marge, jak mogłaś dopuścić żebym tak sie zaniedbał!
-To nie ja dokładałam ci masła do herbaty.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.enaruto.pun.pl www.poke-story.pun.pl www.opiniujstajnie.pun.pl www.bakugan-polska.pun.pl www.ze.pun.pl